• Kategorie
  • Szukaj
  • Eleganckie sukienki ołówkowe

Ten krój obowiązuje w oficjalnej przestrzeni, ale z powodzeniem możesz go wykorzystać również podczas wyjścia do miasta. Eleganckie sukienki ołówkowe to od zawsze jeden z ważniejszych składników biurowego dress code’u. Jednak współczesna moda chętnie proponuje nowe warianty klasyki i pod tym względem również doczekaliśmy się wariacji ołówkowego stylu. W naszym katalogu przygotowaliśmy przegląd najciekawszych krojów i wzorów zgrabnie wyglądających sukienek o prostym kroju. Sprawdź, czy są wśród nich stroje utrzymane w pobliżu Twoich klimatów.

Brak produktów do wyświetlenia

Sukienki ołówkowe midi dla podkreślenia zgrabnej figury

Właścicielki nieskazitelnej figury nie muszą się długo zastanawiać. Sukienki ołówkowe za kolano i do połowy łydki to część garderoby wprost stworzona dla nich. Nieco szersze kroje sprawiają, że w przypadku niewielkich odstępstw od kanonu również możesz sięgnąć po dobrze uszyty model z prostym, lekko zwężanym dołem. Zwłaszcza czarne sukienki ołówkowe mogą wspomóc w drobnej korekcie sylwetki i ukryć optycznie nieco nadmiarowych centymetrów i dekagramów.

A może sukienki ołówkowe koronkowe?

Ciekawe wykończenia pod szyją czy na ramionach (bufiaste rękawki, asymetryczne rękawy, falbany w różnych miejscach) pozwalają na poprawę proporcji w tych okolicach. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem są sukienki ołówkowe koronkowe, niemal w całości wykonane z ażurowej tkaniny. Wersje przed kolano to niezwykle kobieca propozycja, która sprawdzi się także jako sukienka koktajlowa. Stonowane odcienie, a także wersje w czerni i bieli, to kolejna warta rozważenia odsłona dopasowanych sukienek.

Sukienki ołówkowe do pracy, czyli biurowy dress code od drugiej strony

W przypadku prostego kroju i rzucającej się w oczy linii, która odpowiada kobiecym kształtom, od razu na myśl przychodzi szyk i dystynkcja. Dlatego sukienki ołówkowe do pracy szybko awansowały na półkę z oficjalnymi strojami biur i instytucji. Panie podejmujące pracę w takich miejscach powinny skrzętnie wykorzystać atut nienagannego stroju i budować własną markę przy pomocy niepospolitej elegancji na co dzień. Sprawdź, jak wykorzystać do tego wszystkie przygotowane przez nas pozycje w kategorii „sukienki ołówkowe”.